Hoidke silmad lahti!

by

Sain mõned päevad tagasi Helgi M.-lt kirja, mille tema loal siiagi riputan:

Tere! Kirjutan Sulle asjast, mis võib meie inimesi häirida… Külainimesed on mulle rääkinud, et sageli peatuvad autod mu aia taga, paar inimest tuleb välja ja vahib heki taha. Tänu Enele sain ühtedele uurijatele jaole ning asi sai selgeks…
   Tänavuse GEOPEITUSE marsruut kulgeb Nelja Kuninga Teed mööda, seega on “aarded” peidetud ka Suurekivi – Vahastu tee äärde. Kui kellegi metsa, põllu, heinamaa või ka koduaia taga peatuvad sageli autod ja inimesed tulevad välja midagi uurima, siis pole vaja karta, et tegemist on röövlitega. Need on aardeotsijad, geopeituse mängijad.

“Aardeid” on üle 400 ja vähemalt 1/4 neist asuvad Kuimetsa – Vahastu vahel. Minu hekist järgmine on näiteks Linnusemäel jne. jne. Paideni välja.

Hea on teada, et iga võõras masin, mis peatusi teeb ja ringi vaatab, ei kuulu automaatselt pahalastele, kes eriti sügise pimedail öil varem valmisvaadatud majapidamistes varandust minema tassib. Samas sain eile teada, et ka sellised aardekütid on juba tee meie külla leidnud ning töökojast viidi ära mõnigi hinnaline masin-seega olgem topelt tähelepanelikud!

Ilusat sügise algust ja trehvamiseni laadal!

Advertisements

3 kommentaari to “Hoidke silmad lahti!”

 1. Kaire Says:

  Aarete otsijad on siis ka Vahastusse tee leidnud. See “mäng” on vägagi populaarne siin Soomes ja laias maailmas. Aarete otsijad on suuremaks osaks päris toredad inimesed aga eks nendegi seast leidu neid mitte nii meeldivaid. Loodan, et Vahastusse leiavad tee ainult toredamad. 😉

 2. Marge R. Says:

  see mäng on juba ammu eestis, kuid mitte ilmselt nii populaarne jah. ma ei pidanudki silmas seda, et geopeituse mängijad võiks pättideks osutuda (kuigi välistatud see muidugi pole), vaid pigem seda,et väga keeruline on sel kahel seltskonnal vahet teda 🙂

 3. Mart Says:

  Tere!
  Tahan artiklis toodud teabele lisada niipalju, et see ei ole mitte aastane ettevõtmine vaid kestab seni kuni me jõuame kõiki neid “aardeid” korras ja peidetutena hoida. Ka meie “aardeid” ,nagu ka tavalisi varandusi, kuisavad pahalased. Mõned “aarded” jäävad ka korrastus- ja raietöödele ette ning kaovad.
  Peitjad tänavad kaaskodanikke mõistva suhtumise eest. Probleemide tekkimisel võtke ühendust “aardes” toodud e-posti aadressil või ka siia lisatud aadressil.
  Ka peitjad loodavad, et NKT trassile sattuvad ainult heatahtlikud ja seltsivad inimesed. Eriti palju on NKT-d külastanud, peale eestlaste muidugi, lätlased ja soomlased. Seni on kaugeim külaline jaapanlane.

  NKT (Nelja Kuninga Tee) üks peitjateat, Mart, tiim [lelo]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: