Head Vabariigi aastapäeva!

by

Traditsiooniliselt toimus eile Kuimetsa rahvamajas Kaiu vallavanema ja volikogu esimehe vastuvõtt, mille üheks osaks on alati tublide ja silmapaistvate inimeste autasustamine. Vahastust oli esitatud kaks kandidaati. Erika Reinumägi küll seekord veel autasu ei saanud, kui see ei vähenda tema tublidust. Panen siia tunnustamise komisjonile esitatud jutu:

Erika aastetepikkuse töö tulemusena alustati möödunud aastal Vahastu rahvamaja ehk „Trehvamise Tare“ rekonstrueerimist. Loodetavasti saab  ka Kaiu valla kaugemal kandil nüüd olema korralik kooskäimise koht, samuti tuleb uuenenud hoone katuse alla raamatukogu, mis praegu on üsna kehvas seisus ja liiga väikene. Selleks, et seda hoonet üldse ehitama saaks hakata, on Erika Vahastu külaseltsiga korraldanud rahvale erinevaid koolitusi ja koostöös külaseltsi ning külarahvaga koostanud Vahastu küla arengukava-see oli esimene küla arengukava Kaiu vallas. Samuti on Erika kirjutanud projekte maja projekteerimise rahastamiseks ja rekonstrueerimise toetuste saamiseks. Omaosaluse leidmiseks projektide rahastusel on Erika korraldanud talguid jms. Üritusi, mille tulu on läinud projektide omaosaluse katteks. See on töö, mis laiemale üldsusele tegelikult silma ei hakka, mille eest tasu ei saa ja võib vaid aimata, kui palju muret, kõhklusi ja kahtlusi on tegija pidanud läbi elama, et asi toimima saaks. Just selletõttu arvame, et Kaiu valla Aasta Tegija tiitlit väärib Erika Reinumägi.

 veebruar12 040

Kultuuri- ja spordielu edendaja aunimetusi anti välja sel aastal kaks ja ühe neist sai Raivo Murumägi:

Raivo korraldas möödunud suvel Vahastus Alar Akkatuse mälestuseks maakondlikud tuletõrjespordivõistlused, milledele kogunes osa võtma ja osa saama sadu inimesi nii oma vallast kui kaugemalt. Kokku osales võistlustel 15 võistkonda, neist 7 meestevõistkonda, kaasaarvatud elukutselised päästjad, 4 noortevõistkonda ja kolm naiste võistkonda. Üllatuseinejateks oli endistest Vahastu metskonna töötajatest komplekteeritud segavõistkond. Samuti oli Vahastu pritsunaiste võistkonnal see esimene esinemine. Võistlus oli hästi organiseeritud ja sujus ladusalt, peale autasutamist oli oraganiseeritud ka soe supp ja kõigele lisaks tantsuõhtu. Kõige toredam  ürituse juures on see, et tuletõrjespordivõistlused Vahastus saavad olema igasuvine tradistioon, mis tutvustab laiemale üldsusele Vahastu küla ja Kaiu valda ning reklaamib ja motiveerib vabatahtlike tuletõrjujate tegemisi.

veebruar12 045

Palju õnne Erikale ja Raivole!

Head Vabariigi Aastapäeva meile kõigile!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: