Kuidas? Kes? Millal? Mida?

by

Just selliste küsimustega hakkasime tänasel õppepäeval ajusid ragistama. Teemaks endiselt Trehvamise Taresse plaanitavad tegevused, kuid nüüd juba veidi konkreetsemalt.

Alustuseks tutvustas Janek Kadarik RAEKist üht ärimudelit, mis nägi välja just selline:

veebruar12 036

Keskel on siis pakutavad teenused, paremal pool nn. kliendid ja vasakul küsimused kes, mida ja millal tegema peaks, et kõik toimiks.

Kohaolijad jagati kahte gruppi ja kumbki punt sai ühe teema lahkamiseks. Esimese grupi teema oli perekondlike tähtpäevade pidadamine, teisel grupil sündmuste kalendri tegevused.

Koolitajad olid ette valmistanud mõned küsimused, millele koos siis vastuseid otsisime. Panen lühidalt kirja arutelude tulemused.

Esimese grupi töö:

Teenus mida kliendile pakume?

Pulmade, sünnipäevade, matuste, kokkutulekute, ristsete jms. perekondlike tähtpäevade tähistamise võimalus.

Kellele meie teenus suunatud on? Kes on teenuse kasutajad? Kas on püsikunded?

Eelkõige oma küla ja piirkonna elanikud, seejärel naaberkülad-piirkonnad, samuti naabervallad, maakond ja terve Eesti

Kuidas jõuame oma klientideni? (sh infolevi ja kliendisuhete hoidmine)

Trehvamise Tare oma koduleht, teadetetahvel, info liikumine inimeselt inimesele, näoraamat (facebook), uudiskirjad e-listi ja küla postkastidesse, väike infovoldik maja tutvustamise kohta (seda peaks olema nii palju, et saaks jagada ürituste külalistele).

Kuidas pakkumine toimub? Siin kaardistadakse olulisemad tegevused ja olulisemad ressursid, kuidas antud teenust pakutakse ja mis selleks vaja on.

Esialgu on vaja kõike-alustades laudadest-pinkidest ja lõpetades toidunõude ning kohvimasinaga. Kuna kõike korraga nagunii muretseda ei saa, võib esialgu nimetatud asju  külarahvas ise laenata. Samuti saavad külaelanikud aidata maja sisustada näiteks kardinapuude tegemisega või kardinate õmblemisega-ühtlasi oleks see reklaamiks kohapeal tehtavale käsitööle.  Suuremad koristus- ja heakorrastustööd tehakse meil traditsiooniliselt talgute korras, kuid sellest hoolimata peaks Trehvamise Tarel olema oma majahaldjas, kes ruumid külalistele kätte näitab-tutvustab ja jooksvalt korda peab.

Esmene grupp tööhoos:

veebruar12 033

Teise grupi töö:

Teenus mida kliendile pakume?

Fotoretked, loodusmatkad, kabeturniir, pritsuvõistlused, teater-kino-kontsert jne.

Kellele meie teenus suunatud on? Kes on teenuse kasutajad? Kas on püsikunded?

Külarahvas, sõbrad-tuttavad, priitahtlikud päästjad, spordihuvilised, vallaelanikud, valla koolid ja lasteaed. Kaasatud oleks rahvas nii oma vallast kui naabervaldadest, maakonnast, kogu vabariigist ja osade ürituste puhul-näiteks fotojaht-ka kindlasti rahvusvaheline seltskond.

Kuidas jõuame oma klientideni? (sh infolevi ja kliendisuhete hoidmine)

Kuulutused, külablogi, naaberkülade teadetetahvlid, vallaleht, turismifirmad, spordiliidud, taidlejate kaasamine, helistamine, meilimine. Soodushinnad kohalike ja nn.püsiklientidele.

Kuidas pakkumine toimub? Siin kaardistadakse olulisemad tegevused ja olulisemad ressursid, kuidas antud teenust pakutakse ja mis selleks vaja on.

Igal üritusel või sündmusel saab olema oma toimkond, kes suhtleb asjaomaste instantsidega. Kindlasti peab olema omaosalustasu üritustel. Sponsorite ja partnerite otsimine, samuti vabatahtlik ja talgutöö.

Teine grupp tööhoos:

veebruar12 035

Sellised olid lühidalt tänased mõttetalgud. Ehkki rahvast oli erinevail põhjustel tunduvalt vähem, kui eelmisel korral, läks päev igati korda. Kodutööks jäi ülejäänud tegevuste samasugene läbi arutamine-kõik möödundkordse koolituspäeva kuuskümmend ettepanekut olid koolitajad jaganud neljateistkümnesse gruppi ning täna võtsime läbi vaid kaks teemat. Kes täna kohal polnud ja asja vastu huvi tunneb, küsige julgesti Erikalt, Irmalt või minult materjale. Ilmselt märtsikuus tuleb uus kokkusaamine.

Rõõmsa taaskohtumiseni!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: