Eestimaa uhkus

by

Võime meiegi nüüd oma külas olla uhked oma tublide inimeste üle. Siinkandis on naabrite ja üksteise abistamine nii loomulik elu osa, et me tihtipeale ei oska seda ise märgatagi. Tore, kui leidub märkajaid 🙂

villu

Pilt on samuti pärit siit: http://www.ohtuleht.ee/502848

Just praegu meenus mulle, et septembris jäi kirjutamata teisest tublist aitajast, keda tunnustas tolleaegne sotsiaalminister  Hanno Pevkur: tema on Aivar Akkatus. Kahjuks ei ole tema kohta käiv artikkel hetkel avalik, püüan uurida, kas on võimalik seegi link siia tekitada.

Aitäh armsad inimesed, et Te olemas olete!

Täiendus. Sain Raplamaa Sõnumitelt artikli ka Aivari kohta. Ehkki on seal juttu ka teisest vabatahtlikust, ei hakka ma seda lugu kärpima. Positiivseks eeskujuks on nad ju kõik 🙂 Lugu ilmus 01.09.2012 Raplamaa sõnumites.

 

 

Sotsiaalminister tunnustas Raplamaa vabatahtlikke Helju Ungat ja Aivar Akkatust

 

 

Maire Kõrver

 

Teisipäeval tänas sotsiaalminister Hanno Pevkur koostöös eakate poliitika komisjoniga maakondades tegutsevaid tublisid vabatahtlikke. Rapla maakonnast esitati tunnustamiseks Helju Unga Märjamaa ja Aivar Akkatus Kaiu vallast. 

Eesmärk oli tunnustada ja esile tõsta kogukonnaliikmeid, kes on aastaid panustanud põlvkondadevahelise sidususe loomisele. Nominente oli maavalitsustel võimalik esitada juuli lõpuni. Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Helena Nõmmiku sõnul esitati kokku ligi 30 nominenti peaaegu kõikidest Eesti maakondadest. Iga-aastane tänuvastuvõtt on toimunud juba üle kümne aasta.

Märjamaa vallast esitatud tutvustuses on öeldud Helju Unga kohta, et ta on olnud läbi aastate abivalmis, innustav ja algatusvõimeline, kohaliku kogukonna sidusust ja ühtsustunnet toetav märjamaalane. Ta on aktiivselt tegev mitmes piirkondlikus kodanikeühenduses ning panustab kõigisse oma ettevõtmistesse suure energia ja hingejõuga.

Helju Unga ettevõtmised on seotud ja suunatud erinevatele põlvkondadele ning kannavad endaga kaasas parimat soovi teha kaasinimestele head. Tema ettevõtlikkust, abivalmidust ja inimlikku soojust hindavad nii eakaaslased kui ka noorema põlvkonna märjamaalased.

Helju Unga kuulub Märjamaa pensionäride ühendusse, Märjamaa valla puuetega inimeste ühendusse, koduloohuviliste ühendusse Tunatoimkond ning osaleb MTÜ Saagu Valgus Märjamaa piirkonna lastele suunatud ettevõtmistes ja Märjamaa sotsiaalabi keskuse tegevustes.

Aivar Akkatust tuntakse kodukohas Kaiu vallas kui suure südamega, sõbralikku ja abivalmis inimest. Olles ise abivajaja ja puudega juba lapsepõlvest, on Aivar oma südameasjaks võtnud läheduses elava üksiku ligi 90-aastase Eduardi abistamise. Aivar külastab vanahärrat iga päev vähemalt korra, vahel ka mitu korda päevas. Viib koju posti, aitab poes käia, koristab lund, aitab teha igapäevaseid majapidamistöid ja on hea jutukaaslane. Kõike seda teeb Aivar iga päev, olenemata ilmast ja enese tervislikust seisundist.

Kuigi tal on sageli probleeme liikumisega, ei jäta ta sellegipoolest naabrimeest külastamata ja töid tegemata. Abistamine on kestnud juba aastaid. Tänu väärib ka Aivari ema Aivi ja terve nende pere, sest vabatahtlikku abistamisse on kaasatud kogu pere.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: