Raamatuesitlus

by

Kuigi täna on pühapäev, oli meie tilluke külaraamatukogu lõunaks puupüsti rahvast täis. Tuldi lähemalt ja kaugemalt, kõigil üks soov: osta raamat oma väikese küla ühe ajajärgu kohta ning näha raamatu koostajat Ain Õitspuud, kes oli tulnud ise oma raamatut tutvustama.

Ain on ise sündinud ja kasvanud Vahastus, täpsemalt küll tolleaegses Määrissoo külas, Karjala talus. Hetkel on see endine küla Suurekivi küla all. Kuna ta sündis keerulisel ajajärgul, pidi pere korduvalt kolima ja nii on Ain elanud erinevais taludes Vahastu kandis, hiljem aga hoopis eemal Vahastust. Ometigi on tema juured siin ja meie kandi õnneks võttis ta ette raamatu koostamise. Ise ütleb ta oma raamatu kohta nii:

“Nende kaante vahele on kokku kogutud pea-aegu kogu informatsioon Vahastu ja vahastulaste kohta, mis oli võimalik välja lugeda Järvamaa ajalehtede nendest aastakäikudest. Nendel juhtudel, kui ajalehe artiklist ei olnud võimalik välja lugeda, millisel päeval sündmus tegelikult toimus, on kasutatud ajalehe ilmumise kuupäeva.

Töö lõppu on kirja pandud, millistel kuupäevadel on juttu ühest või teisest isikust. Loetelusse on võetud ainult need isikud, kelle kohta oli võimalik artiklist välja lugeda ees- ja perekonnanimi, mingi tegevusala, amet või elukoht. Lihtsalt nimi ja kuupäev ei anna lugejale olulist informatsiooni ning oleks asjatult paisutanud loetelu.

Loodan, et selline kokkuvõte nende aastate informatsioonist Vahastu ja vahastulaste kohta on huvipakkuv oma kodukandi ajaloost huvitatutele, kes isiklikust huvist või mingil muul põhjusel seda perioodi Vahastu ajaloos uurivad. Iseseisev Eesti Vabariik tegi sel ajal oma esimesi tõsiseid samme-jagati maid, rajati asundustalusid, hoogustus seltskondlik tegevus jne. “

Raamatusse on kogutud üks ajajärk-aastad 1925-1939, mil eksisteeris Vahastu vald. Loodetavasti on tulemas ka järg, vähemalt täna olid kõik entusiastlikult nõus abistama uue raamatu koostamisel 🙂

Aga pildid räägivad enda eest :

raamatuesitlus 011

 

Ain (vasakult esimene) räägib oma elust ja raamatust. Tema kõrval filmib poeg Sulev.

raamatuesitlus 0171814. aasta kaardi esitlemine. Kaart saab olema Vahastu raamatukogu seinal ja soovijail on võimalik seal seda uurida.

raamatuesitlus 023Kuidas me ka ei püüdnud suurt grupipilti teha-paraku kõik ei mahtunud. Suurem osa siiski 🙂

raamatuesitlus 021Raamat ise.

Rohkem pilte tänasest päevast võib leida Fotoalbumist.

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: