Metsa istutamas

by

8. mai hommikul kella kümne paiku sõidame Signega Pikanõmme teeotsa. Hommik on päikseline ja soe, linnud laulavad…Tee otsas ootavad Väino, Elsa ja Kaie. Irina pole taimedega veel kohale jõudnud. Kaie teeb mõned kõned ja meie read täienevad Elma ja Jaani näol. Paari minuti pärast saabub Irina taimedega. Kuues suures RMK märgiga kotis on kokku 900 erkrohelist kuusetaime. Staažikad istutajad soovitavad juured ära raiuda, siis on taimi tunduvalt kergem langile vedada. Nii teemegi. Kuused sõbralikult jagatud, asume langi poole teele. Läbida tuleb 500-600 meetrit. Üks osa teest on kaetud suure hulga veega, läheme kõrvalt. Ja juba lank paistabki.
Kõik hindavad langi suurust, pinnast ja läheb lahti. Igal istutajal on oma vagu. Signe saab nats õpetust ja hakkavadki kuused maasse saama. Vett on langil vähe ja juba kõlab arvamus, et taimi jääb väheks, istutage hõredamalt. Nats hiljem selgub, et taimi jagub küll ning nii saavd mõned kohad rohkem taimi kui norm ette näeb. Kolmveernd kaksteist on kõik kuused istutatud, istutajate näod õhetavad, tuju on hea, linnud siristavad lustakalt, Alfa jookseb , kostub mingi müra…..Nimrat sõidab ATV-ga uhkelt läbi vee. Eh, hiljaks jäid…..
Irina toob mõõdulindi ja kontrollb tehtud töö üle. Jah,kohati on kuusekesi tihkelt, keegi hõikab, üles võtta. Otsustame siiski, et jääb nii kuis on, küll loodus teeb aastatega oma korrektuurid.
Esimene istutuspäev rahvamaja projekti toetuseks on tehtud. Soovime head emadepäeva ja ruttame kodu poole. Kuuldavasti läheb noorem rahvas metsa 22.mail. Jõudu igatahes!

Ja veel lisan siia kirja, mis potsatas mõned päevad tagasi minu meilile…

Armas talguline!

1. mail tegutses üle Eesti üheskoos üle 30 000 eestimaalase, kes tegid ära hulga vajalikke tegusid, luues uueks meie kõigi ühist ruumi, kauni loodusega kohti ja meie rahva ajaloolisi paiku. Tööd tehti rohkem kui 1200-s talgukohas.

Kõik sellel päeval toimunu ei olnud siiski silmaga nähtav. Paljud teist said tuttavaks uute inimestega kas oma kodukohast või kaugemalt ning läksid sel päeval koju tundega, et mõttekaaslasi leiab vahel ka kõige ootamatumatest paikadest. Tundega, et tegelikult oleme me üks tore ja tegus rahvas, inimesed, kellel palju ühiseid mõtteid ja unistusi ning kes koos saavad hakkama ka nende teoks tegemisega.

Aitäh kallis talguline, et Sa aitasid kaasa selle päeva sünnile. Aitäh, et Sa olid valmis appi minema tuttavatele või tundmatutele, kes sellel päeval Sinu abi vajasid. Hea meel on olla Sinu kaasmaalane!

Kutsume Sind üles jagama oma muljeid, pilte ja jäädvustusi, et üksteisega jagades ühiselt kogetut ja tehtut veelgi võimendada. Fotod saab üles laadida Flickrisse või Nagisse, kirjutades märksõnaks talgud2010: nii on pildid kõigile kergesti leitavad. Kõik talgupäeval tehtud videod saab üles laadida Delfi videokeskkonda video.delfi.ee (või video.delfi.ee/ru) sama märksõna kasutades. Talgupäeva muljed on teretulnud e-posti aadressile info@teemeara.ee

Talgujuhtidelt praeguseks laekunud tagasisidet saad lugeda talgupäeva veebilehelt: http://teemeara.ee/tagasiside/loe-tagasisidet

Palun saada see kiri edasi kõigile neile, keda registreerisid koos endaga talgutele, et ka nemad saaksid kätte meie tänusõnad!

Suur-suur tänu veel kord ja kaunist suve meie ilusal Eestimaal!

Sinu Teeme Ära toimkond.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: