Teiste tegemistest

by

Lisasin blogrolli mõnede naabermaakonna vallavanemate blogid. Iseenesest ei väärinuks see eraldi postitust, kui ma poleks Triinu blogist leidnud üht meie küla puudutavat seika:

Tänane sissekanne ei tule siiski mitte Järvamaa kohta. Minu meilikasti potsatas täna koduvalla Kaiu naabervalla Juuru volikogu otsuse eelnõu. Aga Juuru volikogu komisjoni ei moodustanud, pealkirjastas oma eelnõu lihtsalt – läbirääkimiste alustamine naabervaldadega haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks. Ettepanek on eriti huvitav seetõttu, et piirid kavatsetakse moodustada endise Juuru kihelkonna piirides. Lugesin läbi ka eelnõu seletuskirja ja oh üllatust – Vahastust ei sõnagi. Seega, kas Järvamaa võimalus tükike oma ajaloolist pinda tagasi saada? Muidugi, ma võin oma Kaiu kodumaja ees 10 prääksuga kükki teha, kui see teema üleüldsegi volikogus edasiseks arutamiseks võetakse.

Huvitav on see, et ma loen seda Kareda vallavanema blogist, kuid ei Juuru ega Kaiu valla dokumentides ei ole ühtki sellekohast märget.

Üsna kindel on, et haldusreform ei ole lõppenud. Varem või hiljem peame me otsustama, kuhu me kuulume ja kuhu me kuuluda tahame ning selle ka välja ütlema, kui me ei taha, et keegi teine meie eest otsustab.

Kindlasti ei ole see üleskutse Kaiu vallast lahkulöömiseks, vaid mõtteaine selleks, kuidas jätkata juhul, kui Kaiu vald peaks mõne teise vallaga liituma.

Päikest kõigile 🙂

Advertisements

4 kommentaari to “Teiste tegemistest”

 1. Arto Says:

  Tervist.
  Vaatan, et teil ka haldusreform päevakorral. Jälgime Triinuga ilmselt huviga teie piirkonna käekäiku, sest meil Koeru vald üliaktiivseks ses osas muutunud.
  Huvitav on muidugi ka see, et kuidas minu blogi siia linkide hulka sattunud on. Iseenesest tore muidugi 🙂
  Kolmandaks tahtsin ka teile ühte ideed näidata, kuid võibolla olete juba ka kuskil teinud seda. Selline aadress nagu http://www.vanadpildid.net Seal on talletatud vanu pilte ja mõte selles, et peagi on taas üks põlvkond lahkumas, kes teavad nende piltide lugusid ja siis on ajalugu kadunud. Nagu teil pealkirigi ütleb, muinas-ajast tulevikku.
  Jõudu teile sinna naabermaakonda.
  Arto Järva-Jaanist

 2. Triin Says:

  Tervitus!

  Minule sattus see Juuru teema ette n.ö. vanast harjumusest. Ikkagi 6 aastat Kaiu volikogu liige oldud (ja loodan, et polnud seal lihtsalt “kohatäitja”) ning kodukant on ikkagi kodukant.
  Juurus oli see haldusterritoriaalse reformi otsus 25.veebruari istungil esimesel lugemisel. Eelnõu ise on loetav siit: http://wd.juuru.ee/?page=pub_view_dynobj&pid=54208&tid=14964&u=20100316212957&r_url=/%3Fpage%3Dpub_list_dynobj%26pid%3D%26tid%3D14964%26u%3D20100316212957 Eks läbib teise lugemise ka ning siis on näha, kuhu teema edasi liigub.

  Järva-Jaanis ja Karedal on teema väga üleval. Koeru vald tegi mainitud kahele + Roosna-Alliku vallale ettepaneku moodustada komisjonid, mis haldusterritoriaalse reformiga tegeleks. Vallavanemana näen, et piiride muutmisest olulisem on sisu – vaja on teha haldusreform (millele nt viitas tänane Riigikohtu otsuski riigi ja KOVi ülesannete hägususe kohta).

  Väga lahe ajaveeb! Lisaksin selle rõõmuga ka oma blogisse.

  Päikest!
  (kui täna Vahastust läbi sõitsin, oli seal päikest küll 🙂 )

  Triin
  praegu Kaiu-kodust
  muidu Karedalt

 3. Triin Says:

  Nonii, ei inimene massina vastu saa, nagu ühes tuntud raamatus kirjutatakse…
  Kui Juuru eelnõu ei avane, siis…
  http://www.juuru.ee – avalik teave – dokumendiregister – vallavolikogu otsuse eelnõu – otsingusse pealkirjareale nt “naabervaldadega” (eelnõu “päris” nimi – Läbirääkimiste alustamine naabervaldadega haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks)

 4. Marge Robam Says:

  Aitäh, Triin ja Arto 🙂
  Arto blogi Järva-Jaani vallavanemana olen ma jälginud juba pikemat aega, ilmselt leidsin selle blogipuust. Triinu blogi otsisin ise, lihtsalt tuli pähe, et äkki Triin ka kirjutab.
  Külablogi kirjutamise mõte on mul peas tiksunud juba pikka aega, nüüd sai see ära tehtud 🙂 Ma leian, et blogid, just külade ja valdade(vallavanemate) omad on üks väga hea võimalus rahvale teada anda, mis toimunud ja mis päevakorral. Valdade lehed ju ilmuvad suht harva ja kodulehed muudavad sisu ka harva. Samuti saavad blogi lugeda jooksvalt need, kes kaugemale kolinud ja kelleni info väga ei jõua, kuid kes endiselt on huvitatud kodukandi käekäigust.
  Kahjuks ei ole ma leidnud lähemate naabrite blogisid, kui neid üldse on. Meiekandile lähim on Kõue külade selts ja väga vahva on lugeda nende toimetamistest. Samamoodi teie toimetamistest 🙂
  Päikest ka sinnapoole 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: